Opony szosowe 700 duro

Motocykliści czy kierowcy rozmaitego rodzaju samochodów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że żeby zdołać napełniać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), trzeba go dobrze przygotować. Wiele osób jednakże nie wykorzystuje bliźniaczej zasady w stosunku do rowerów, a to poważny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

ogumienie duro

Chociaż rower to nie samochód ani motocykl, dlatego lista prac, jakie musimy zrealizować w czasie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, zbyt luźny bądź nadmiernie naciągnięty – należy go właściwie naciągnąć. Do tego należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć lub też przesadnego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie chcemy jakkolwiek, by podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma obfity wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w następstwie tego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką warto spowodować luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a gdy odszukamy poluzowane śruby – dokręcić je. Dodatkowo warto sprawić elementy oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie wypada wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto także rower dogłębnie umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie poprawniej chroniony w trakcie całego sezonu.